חוויית משתמש בחנות וירטואלית – השפעת חוויית המשתמש על היקף המכירות

Woocommerce

היום חלק משמעותי מהקניות שלנו נעשה באינטרנט. כמות החנויות הוירטואליות שישנה היום היא עצומה, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל. חוויית המשתמש הנקראת גם UX או User Expirience תשפיע משמעותית האם הגולש ישהה זמן רב יותר באתר ואם הגלישה תסתיים גם בקניה. יצירת חווית גלישה נעימה, הקשורה הן לממשק, ליכולת להגיע למוצר מסוים בצורה קלה, פשוטה והגיונית והן למראה האסתטי של החנות היא משמעותית.

חווית המראה- רושם ראשוני

כשתיכנסו לחנות רגילה תסתכלו סביבכם ותתרשמו מהצבעים, ממבנה נכון , פתוח ומאוורר, אחסון המוצרים על מדפים בצורה מסודרת, ושילוט אפקטיבי כך גם בחנות וירטואלית. חשוב ליצור מראה אסתטי ונעים לעין. הצד האסתטי נכון לא רק בבניית חנות וירטואלית אלא בניית אתרים בכלל, אך כאן הדבר משמעותי עוד יותר בגלל מטרת האתר שהיא מכירה. עיקרון העיצוב של חנות וירטואלית דומה לחנות רגילה רק מושג באמצעים אחרים:

  • חלוקה נכונה של אזורים ריקים על המסך לעומת אזורים מלאים,
  • חלוקה נכונה בין כיתוב לתמונות,
  • מספר מוצרים הגיוני בדף
  • כיתוב בגודל שאינו קטן מדי או גדול מדי
  • צבע רקע של המסך שיהיה נעים לעין
  • תמונת המוצר צריכה להיות איכותית ושיהיה ניתן לצפות בהגדלה או זוויות שונות

את כל אלה בונה האתרים אמור לדעת ולהכיר היטב ולהעלות בפניכם את הדברים. הוא צריך להכיר היטב את חוויית המשתמש, לצפות מראש מהם התהליכים שעובר המשתמש במהלך הגלישה בחנות ולמצוא את הדרך על מנת ליצור את החווייה הטובה ביותר. הדרך תביא לתוצר הכולל כבר את כל האלמנטים בפנים: אלמנטים מעוררי חוויה, סרטונים, אנימציות, גודל הכיתוב או התמונות ועוד. כל אלה מוגדרים בתור UI או User Interface.

פרמטרים נוספים המשפיעים על חוויית המשתמש

מעבר למראה, לאופן סידור הפריטים בחנות או למיקומו של כפתור זה או אחר, ישנם פרטים נוספים שישפיעו על החוויה ועל הפרקטיות והנוחות:

  • חנות שמתאימה לגלישה בכל סוגי המכשירים: חשוב לבנות את החנות כך שתהיה מותאמת לגלישה בכל סוגי המכשירים: מחשב נייד או נייח, סלולארי, טאבלט ועוד. גלישה איטית מדי, דף שלא נפתח ותקלות אחרות יגרמו לגולש לצאת וחבל.
  • תהליך רכישה מהיר אך בטוח: יש לזכור כל הזמן שהשורה התחתונה בחנות וירטואלית היא המכירות. כל השאר הם אמצעי להגיע לכך. תהליך מכירה נוח ומהיר ללא עיכובים מיותרים, תוך מתן ביטחון לגולש שהאתר עומד בתקני אבטחה מחמירים כמו PCI DSS הם חשובים.
  • ניהול נוח של החנות: עד כה נגענו בחוויית המשתמש מכיוון הגולשים, שהם אכן העיקר. עם זאת, ישנה חשיבות גם לחוויית המשתמש שלכם בתור בעלי החנות ומנהלי האתר. גם ניהול נוח של האתר, ניווט מהיר, העלאת מידע בצורה נוחה ומהירה וקבלת נתוני מכירה הם חשובים.

חברת ARTbeat בניית אתרים מציעה בניית אתרים בטכניקות שונות, החל מאתרי וורדפרס ועד אתרים בהתאמה אישית ללקוח, כולל חנויות וירטואליות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

דילוג לתוכן