כל הדברים שצריך לדעת לפני שבונים אתר אינטרנט

לפני שבונים אתר אינטרנט

מה דרוש, מי הלקוח, מה כוונת האתר, מה אני רוצה להציג בו, מיקהל היעד

אתר אינטרנט הוא הפנים של החברה שלכם. לכן, חשוב לבנות את אתר האינטרנט בצורה מדויקת וממוקדת, כזו שתציג היטב מידע ואת האווירה שברצונכם ליצור, תעשה רושם ראשוני טוב בדרך המהירה ביותר ותביא לכך שהגולש יקבל את המידע שחיפש ואף ערך מוסף מעבר לו. על מנת להגיע לכך יש לשלב בין עבודה טכנית, שיווקית ועיצובית נכונה וכמובן הכנסת תוכן מתאים.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שניגשים לבניית האתר?

עוד לפני שיורדים לפרטים טכניים ולעבודת הבניה עצמה יש לברר כמה פרטים וחשוב לעשות זאת בשיתוף פעולה בין בעל האתר/החברה לבין בונה האתרים:

מהו סוג האתר או כוונת האתר

האם זהו אתר מכירות, אתר תדמיתי, בלוג, חנות וירטואלית, האתר המרכזי של החברה וכו'.

מי קהל היעד של האתר

תכנון האתר הן מבחינה טכנית והן עיצובית קשורה מאוד לקהל היעד. האם זהו קהל צעיר שטכנית "שנולד עם המקלדת ביד" או האם זהו קהל מבוגר שפחות מתחבר לטכנולוגיה וזקוק לממשק ידידותי יותר. גם הצבעים ועיצוב האתר יושפעו מכך משמעותית.

מה רוצים להציג באתר ומהו המסר שרוצים להעביר על החברה (מיתוג)

התחום בו עוסק האתר ישפיע על בנייתו ועיצובו. האם מדובר על אתר מכשירי חשמל, טיולים לחו"ל או אופנה. גם מיתוג החברה: האם תרצו למתג את החברה כחברה צעירה, חברה נועזת, חברה רגועה שפונה לכולם הוא משמעותי לבניית האתר ועיצובו.

דברים נוספים שנדרשים בתכנון הבניה והעיצוב:

מערכת נוחה לניהול האתר

מערכת ניהול האתר או CMS תקבע עד כמה נוח יהיה לבעלי האתר להוסיף או להסיר תוכן, לעדכן וכו'. שני סוגי המערכות העיקריים הם בקוד פתוח ובקוד סגור.

אתר נוח לקידום

התחרות היום על מקום בגוגל היא עצומה בכל הענפים והתחומים. חשוב לבנות את האתר כנוח לקידום, לדאוג לאופטימיזציה שלו לפני שמעלים אותו, שימוש בביטויי מפתח נפוצים בתחום, איכות התוכן.

התאמת האתר למכשירים שונים

הגלישה נעשית בסוגים שונים של מסכים: מחשב נייד או נייח, סלולארי, טאבלט ועוד. בניית האתר כך שיתאים לכל סוגי המכשירים היא חשובה ותקבע משמעותית את זמן הגלישה באתר.

עיצוב האתר

כפי שציינו, עיצוב האתר צריך להיות מותאם לקהל היעד, אך ישנם מספר דברים שחשוב להקפיד עליהם בכל מקרה כמו חלוקה נכונה בין שטח ריק בדף לשטח תפוס, חלוקה נכונה בין תוכן כתוב, תמונות או סרטונים, צבעים נעימים לעין, תוכן כתוב שיהיה נוח לקריאה.

ממשק נוח

סידור האתר בצורה הגיונית והיררכית, מעבר נוח ומהיר בין דפים, תוך ידיעה ברורה מה כל דף אמור להכיל משמעותית לתועלת שיפיק הגולש מהגלישה ומזמן השהיה. בניית האתר בצורה נוחה חשוב גם לניהול האתר

חברת ARTbeat בניית אתרים מתמחה בבניית אתרים ובונה לכל לקוח את האתר המתאים לצרכיו ומטרותיו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

דילוג לתוכן