כמה עולה לבנות אתר אינטרנט/בלוג?

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט

בניית אתר אינטרנט או בלוג היא שם כולל לבניית סוגים שונים של אתרים בעלי מורכבות כזאת או אחרת. ככל שאתר גדול ומכיל מידע רב יותר או צריך להיות מותאם באופן ייחודי ללקוח, כך יש לקחת בחשבון פרטים רבים יותר, לבצע עבודה מורכבת יותר וגם המחיר גבוה יותר. ההפרשים בין מחיר בניית אתר פשוט לאתר מורכב הכולל אלפי דפים יכול להיות גדול מאוד, החל מ- 1000-2000 ₪  ועד סביב ה- 10,000. במאמר נפרט מה דורשים סוגים שונים של אתרים ומה המחיר הממוצע לאתר כזה.

פלטפורמה לבניית האתר

אחד הנתונים שישפיעו על מחיר בניית האתר הוא הפלטפורמה בה יבנה. פלטפורמות נפוצות לבניית אתרים לגודל ממוצע ומטה או בלוגים לא עמוסים מדי הן וויקס או וורדפרס. ניתן לבנות בעזרת תבניות שפלטפורמות אלה מציעות. למרות שישנן תבניות מוגדרות מומלץ להיעזר  בחברת בניית אתרים שתתאים לכם את התבנית ותיצור את האתר המתאים לכם. אתרים גדולים ומורכבים מומלץ שייבנו בהתאמה אישית. עלותם של אתרים אלה משמעותית גבוהה יותר ויכולה גם להגיע ל- 5000 ₪ ומעלה אך אם זהו אתר מורכב עם דפים רבים הדבר משתלם.

עיצוב האתר

עיצוב האתר משמעותי וחשוב לחוויית הגלישה בו. אמנם בוורדפרס או וויקס ניתן לעצב את האתר לבד עם התבניות שישנן אך גם עיצוב, ממש כמו הבניה עצמה, מומלץ לעשות מול בונה ומעצב אתרים. כל פרט בעיצוב משמעותי, החל מכך שלוגו החברה יראה בצורה ברורה ובולטת, דרך הפונט וגודל התוכן הכתוב, הצבעים, אופן סידור התוכן על הדף, חלוקה בין תוכן כתוב, תמונות וסרטונים. על מנת ליצור בולטות של האתר וחיבור מיידי בין האתר לחברה מומלץ להשתמש באותה "שפה" של צבעים לאורך כל האתר וגם בין האתר לבין פלטפורמות אחרות בהן החברה מפרסמת: מוצרים שיווקיים, שלטים, פרסומות וכו'.

תוכן האתר

באופן עקרוני תוכן האתר מוטל עליכם ולא על בונה או מעצב האתר אך גם כאן תוכלו להחליט שכל נושא התוכן הקשור ישירות גם לקידום האתר עובר להיות תחת אחריותה של חברת תוכן או קידום אתרים. כמובן שאם זהו בלוג אז כתיבת התוכן נמצאת כולה בידיים שלכם. את התוכן חשוב לסדר בהיררכיה נכונה וחלוקה נכונה של דפים ושהגולש יוכל להגיע לכל נושא בעזרת ממשק ידידותי.

יצירת רשימת תפוצה וניהול קשר עם לקוחות

אמנם כאן מדובר על שלב שנעשה כבר לאחר שהאתר נבנה ועולה לאויר אך כדאי לחשוב על הדבר בשלב מוקדם יותר. ישנן מערכות שליחת ניוזלטר או מיילים שהן חינמיות, יש כאלה שהתשלום השנתי עליהם מגיע ל- 1000-2000 ₪ בחודש ואף יותר. גם כאן תלוי מה סדר הגודל של הפצת האתר, האם מדובר על מאות, אלפים או עשרות אלפים שעימם אתם רוצים לשמור על קשר.

לסיכום, בניית אתרים שונה בין אתר. לאתר ובהתאם לכך גם המחיר. אתרים קטנים ופשוטים יכולים להסתכם בסכום נמוך יחסית ואתרים מורכבים המקודדים באופן אישי יכולים להגיע גם ל- 10000 ₪ ויותר. חברת ARTbeat  בניית אתרים תבנה לכם את האתר המתאים בדיוק לציפיות ולצרכים שלכם ובמחירים אטרקטיביים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

דילוג לתוכן