קידום אתרים אורגני בגוגל – מאיפה מתחילים ?

קידום-אתרים-בגוגל

מנוע החיפוש של גוגל, מהווה את הפלטפורמה האידיאלית למטרות קידום עסקים, וזה הזמן לדעת הכול על האופן בו הוא פועל ועל הדרך הנכונה והמדויקת להליך קידום אורגני בגוגל.

 

בשנת 1997, אי שם במדינת מסצ'וסטס שבארצות הברית, פותח לראשונה מנוע החיפוש של הגוגל אשר הוביל למהפכת המידע הגדולה והחשובה ביותר שידעה האנושות. מנוע החיפוש של גוגל, אחראי מאז יום היווסדו ועד היום לאינספור מהפכות כלכליות, צרכניות וחברתיות כאחד מסביב לעולם והשימוש בו מתבצע מדי יום על ידי יותר מ-90% מהגולשים ברשת האחראיים ליותר מ-3 מיליארד פעולות חיפוש ביום. יותר מכל דבר אחר, מנוע החיפוש של גוגל, מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לבצע שאילתות חיפוש בכל בתחום ונושא ובתוך רגע להיחשף למגוון רחב של תוצאות שכל אחת מהן תפנה אותו לאתר תוכן כזה או אחר הקשור למילות המפתח או ביטוי המפתח אותם הקלדנו בשורת החיפוש הראשית. מאחורי הקלעים של מנוע החיפוש הגדול והחשוב ביותר ברשת, מסתתרת דרך פעולה מתוחכמת למדי במסגרתה נקבעות תוצאות הדירוג של כל אתר אינטרנט ברשת. דרך פעולה זו מיושמת באמצעות אלגוריתם מתקדם שבעזרת מה שמכונה "הרובוטים של גוגל", הוא יודע לסרוק את כל דפי התוכן ברשת בכל רגע נתון, לסווג ולאנדקס את האתרים השונים בהתאם לסוגם ותוכם ובסופו של הליך לקבוע את דירוג האתרים השונים בהתאם לכל שאילתת חיפוש אותה מבצעים הגולשים.

כיצד כל זה קשור לקידום אתרים אורגני בגוגל?

הליך קידום אתרים אורגני בגוגל, הידוע גם בשם SEO (SEARCH ENGINE OPTAMIZAION), הוא למעשה תהליך עבודה מקצועי ומתמשך שמטרתו להתחקות אחר אופן הפעולה של האלגוריתם של גוגל, ובהתאם למאפיינים שונים באתר ומחוצה לו ברחבי הרשת, לפעול לקידום האתר בתוצאות הדירוג של גוגל. במילים אחרת, הליך הקידום האורגני מנסה לחשוב ולפעול כמו האלגוריתם של גוגל ובכך לפעול לקידומו של האתר המקודם במעלה תוצאות החיפוש עד לעמוד הראשון בדף התוצאות (תחת כל שאילתת חיפוש הנושאת מילות מפתח וביטויי מפתח רלוונטיים) ועד למיקום המיטבי ביותר בדף התוצאות הראשון בגוגל.

הליך הקידום האורגני – איך הוא מתחיל?

הקידום האורגני מתחיל מהליך מקצועי המכונה: אפיון אתר עבור קידום בגוגל. במסגרת ההליך, נהוג לסווג 2 מאפיינים החולשים למעשה על כל ההיבטים הנחוצים לצרכי הקידום: ON PAGE (מאפיינים בתוך האתר)  ו- OFF PAGE (מאפיינים מחוץ לאתר). להלן מספר מילים על כל אחד מהמאפיינים:

מאפייני ON PAGE

  • אופטימיזציה לקוד האתר – מטרת הפעולה היא לאפשר לאלגוריתם של גוגל לאנדקס באופן המיטבי ביותר את מרכיבי האתר, וזאת תוך קביעת היררכיית האתר המאפשרת גלישה נוחה וידידותית יותר למשתמשים, דבר המשפיע בצורה ישירה על דירוג האתר.
  • הגדרה נכונה ומדויקת של תגיות מטא – תגיות ה-מטא נועדו לצרכי תיאור דפי התוכן באתר ולכן הקפדה יתרה על אופן סידורם ומיקומם הינה פעולה המסייעת לאלגוריתם של גוגל למקד את החיפוש באתר בהתאם למילות/ביטויי המפתח הרלוונטיים.
  • איכויות התוכן באתר – המטרה העיקרית של גוגל היא לספק לקהל הגולשים את תוצאות החיפוש הרלוונטיות והאיכותיות ביותר, ולכן, קיימת חשיבות רבה לאיכויות התוכן באתר ולערך המוסף אותו הוא מעניק לקהל הגולשים המחפשים אחר מידע אחר השירותים/מוצרים המוצעים על ידי האתר המקודם.

מאפייני ON PAGE נוספים כוללים את נושא מהירות טעינת דפי האתר, התאמת האתר לאמצעי גלישה שונים (התאמה למובייל וכו), נראות האתר ומאפיינים נוספים אותם בודקים ובוחנים אנשי הקידום לאורך כל שלבי הליך הקידום.

מאפייני OFF PAGE

בכל הנוגע לפעולות קידום המיושמות מחוץ לאתר, מושם דגש על פרופיל הקישורים הנכנסים לאתר, כלומר, רשימת האתרים ומקורות המידע מהם יוצא קישור לאתר המקודם. בנושא זה, האלגוריתם של גוגל מעדיף לקדם אתרים (ולדרג אותם גבוה יותר בתוצאות החיפוש) שבפרופיל הקישורים שלהם קיימים קישורים מאתרים סמכותיים ומאתרים עם הקשר תוכני לתחום העיקרי בו עוסק האתר המקודם.

פעולות הקידום העיקריות במספר נקודות

  • הקפדה יתרה על אופטימיזציה לקוד האתר וסידור נכון של תגיות ה-מטא
  • הקפדה יתרה על איכויות התוכן באתר
  • בניית פרופיל קישורים איכותי (האיכות חשובה מהכמות)
  • הקפדה יתרה על נושא חוויית המשתמש בהקשר של נוחות הגלישה באתר, מהירות טעינת האתר והתאמתו לאמצעי גלישה שונים

החשיבות לבחירת חברת קידום מקצועית ומנוסה

התחרות ההולכת וגוברת על תוצאות הדירוג בגוגל, הובילה לאינפלציה של חברות ואנשי קידום, דבר המחייב אתכם לבחור בקפידה את זהותה של חברת הקידום. החשיבות לבחירת חברת קידום מקצועית ומנוסה נובעת על רקע מורכבותו של הליך הקידום והשינויים הדינמיים המתרחשים לאורך כל הדרך לתוצאות הדירוג הטובות ביותר. מעבר להיבט הטכני הנלווה ליישום פעולות נחוצות להליך הקידום, חברת הקידום אמונה על בדיקת פעולות המתחרים ויישום הליך מעקב ובקרה על כל פעולת קידום המיושמת לאורך הדרך. בנוסף, חשוב לציין שהליך קידום המתבצע באופן רשלני ו/או לא מקצועי, עלול לגרום לכם יותר נזק מתועלת, וזאת לנוכח העובדה שגוגל "מענישה" אתרים בהם נעשו פעולות לא חוקיות לצרכי קידום. העונש המוטל על ידי גוגל בא לידי ביטוי בירידה משמעותית בדירוג ואף בהרחקת האתר ממנוע החיפוש.

בחירת חברת קידום – כיצד?

על מנת להבטיח לעצמכם הליך קידום מקצועי המיושם בהתאם לכל הנהלים של חברת גוגל, אנו ממליצים לכם לבחור בקפידה רבה את חברת הקידום שתלווה אתכם בדרך לתוצאות הדירוג הטובות ביותר. לצורך כך, קיימו הליך בחירה במסגרתו חשוב לשים דגש על הפרמטרים הבאים:

  • הניסיון המקצועי העומד לרשות החברה – מהו הוותק המקצועי שלה בענף הקידום? כמה אתרים היא קידמה במסגרת הליכי קידום אורגני בגוגל וכדומה.
  • היקף השירותים המוצעים על ידי החברה – איזה פעולות החברה יודעת לבצע לצרכי קידום אתרכם? מהם השירותים הנלווים המוצעים על ידי החברה: יצירת תוכן לאתר, עיצוב האתר, התאמה רספונסיבית של האתר וכדומה.
  • שיטת העבודה מול החברה – כיצד מתנהלת עבודת הקידום בפועל? מיהו איש הקשר מטעם החברה העתיד להתנהל מולכם לאורך כל הדרך? שלבי העבודה המתוכננים על ידי החברה בהתאם לתכנית העבודה המובנית וכדומה.

בנוסף, אנו ממליצים לכם לבצע בדיקה בנוגע למיקומם של האתרים אותם מקדמת האתר בהווה, וכמו כן, ליזום פנייה ישירה ללקוחות החברה בהווה ובעבר, וזאת על מנת לשמוע ממקור ראשון מידע על איכויות החברה וטיב שירותיה לאורך כל שלבי הקידום.

מספר מילים על העלויות הנלוות להליך קידום אורגני בגוגל

כפי שציינו לעיל, קיימת אינפלציה של חברות קידום אתרים מובילות ומקדמי אתרים, והדבר בא לידי ביטוי גם בהצעות המחיר השונות אותן תקבלו לצורך שכירת שירותיו של איש קידום ו/או חברת קידום כזו או אחרת. מחירים נמוכים מדי אמורים להדליק אצלכם "נורה אדומה" וזאת לנוכח העבודה שתעריפי קידום נמוכים מדי עלולים להעיד על חוסר ידע או ניסיון מצד המקדם, דבר העלול לבוא לידי ביטוי באיכויות הקידום. ברוב המקרים, על השירות הזול תדרשו לשלם ביוקר בסופו של דבר, ולכן, אנו ממליצים לכם להימנע משכירת שירותיו של מקדם אתרים המציע לכם את שירותיו בתעריף נמוך מדי.

קידום אורגני בגוגל הינו הליך מורכב ומתמשך המלווה בהוצאה כספית לא מבוטלת מצידכם, אך בסופו של הליך, תוכלו ליהנות מתמורה מלאה לכל שקל אותו תשקיעו בתהליך, וזאת בתנאי שהפקדתם לבחור את שירותיה של חברת קידום מובילה, מנוסה ומקצועית בתחום.

מספר מילים על מטרות הליך הקידום האורגני

קידום אורגני בגוגל הינו הליך מקצועי שמטרתו הראשית להוביל עלייה במיקומים עד לדירוג הגבוה ביותר בתוצאות החיפוש. למטרה זו, נלוות מספר מטרות משנה שכל אחת מהן איננה נופלת בחשיבותה מהמטרה הראשית, וביניהן: גידול קבוע במספר הכניסות לאתר, שיפור אחוזי ההמרה ושמירה על תוצאות הדירוג הגבוה לאורך זמן. הדרך להשגת כל אחת מהמטרות הנ"ל, היא דרך מורכבת ומאתגרת המחייבת את חברת הקידום בה בחרתם להיות עם "אצבע על הדפוק" בכל רגע נתון, כאשר עדכוני האתר באמצעות תוכן חדש מעת לעת, מהווה חלק בלתי נפרד מהדרך אותה תצטרכו לעבור בדרך להשגת היעד. כמו כן, קיימת חשיבות למעקב אחר פעולת המתחרים הישירים שלכם על תוצאות הדירוג.

לסיכום, הליך קידום אורגני בגוגל הינו הליך מורכב ומתמשך, המחייב אתכם לשכור את שירותיה של חברת קידום סופר מקצועית ומנוסה אשר תלווה אתכם לאורך כל הדרך ותסייע לכם להתמודד עם כל אתגר קידומי בדרך להצלחה.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

דילוג לתוכן