תהליך קידום אתר אינטרנט

תהליך קידום אתר

תהליך קידום אתר: קידום אתרים הינו תחום רציני. לאנשים שלא מעורבים בתחום זה נראה לפעמים כסוג של קסם, אולם אין כאן שום קסם, אלא שיטות וכללים ברורים.

קידום אתרים הינו תהליך מקצועי וארוך. ישנם שלבים מוגדרים, שלא מומלץ לוותר עליהם. תהליך קידום אתר אורך בממוצע כשנה. חשוב להבהיר כאן שרק אחרי כשנה בערך ניתן לראות את האתר המקודם ממוקם באופן קבוע בשורות הראשונות במנוע החיפוש. חשוב לדעת שלאחר מכן יש לתחזק את האתר על מנת שלא יצנח בדירוג.

שלב ראשון בתהליך הקידום, הוא הלימוד והניתוח. יש ללמוד את האתר שהלקוח מבקש לקדם. מעבר לכך יש גם ללמוד את העסק שהלקוח מבקש לקדם דרך האתר. בנוסף לכך יש לתאם את הציפיות. ישנם לקוחות שרוצים את השורה הראשונה בתוצאות החיפוש, וישנם כאלה שמוכנים להסתפק בעמוד הראשון למשל.

שלב שני הוא שלב של עבודה על מילים או ביטויים שיהיו מילות המפתח בחיפוש. על מנת לבצע קידום אתר יעיל נדרש לקלוע כמה שיותר קרוב לאותם ביטויים או מילים שהמשתמש יקיש בחיפושו לאחר שירותים שהאתר המקודם מציע. זוהי עבודה קשה ויסודית, כי לאחר מכן קידום האתר כולו נבנה על מילות חיפוש אלה. חשוב לא להתפזר, אלא להתמקד במספר מצומצם של מילים או ביטויים שעליהן נבסס את הקידום.

השלבים הבאים בתחום של קידום אתרים הם השלבים של קידום האתר עצמו. כאן נכנס התחום של אופטימיזציה של אתר קיים, או בניית אתר חדש. תחום נוסף הוא תחום התוכן. האתר חייב להכיל תוכן מגוון ומתחדש. כמובן שהתוכן חייב להיות רלוונטי לתחום פעילותו של האתר. תחום נוסף הוא שיטות להעלאת דירוגו של האתר כגון החלפת קישורים וכדומה.
חשוב לציין שהשלב האחרון של קידום אתרים הוא תחזוקה של מיקום האתר. ישנם אנשים שחושבים שלאחר שהאתר המקודם הגיע לראש רשימת תוצאות החיפוש העבודה נגמרה. זה לא נכון. אתרים אחרים ממשיכים להיות מקודמים, ולכן אם האתר לא יתוחזק בצרה נכונה, דירוגו יצנח עם הזמן. עובדה נוספת שלא כל כך ידועה היא שקשה יותר להעלות את דירוגו של אתר שהיה מדורג גבוה וצנח מאשר לקדם אתר חדש.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

דילוג לתוכן