מה חשוב לדעת על עיצוב אתרים?

עיצוב אאתרים

מתכננים לשדרג את האתר הקיים? עומדים להקים אתר אינטרנט חדש? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע חיוני על אודות עיצוב אתרים.

עיצוב אתרים הינה פעולה מקצועית הנלווית להליכי פיתוח ובניית אתרים. פעולה זו מיושמת על ידי אנשי עיצוב המתמחים בהתוויית קונספט עיצובי התואם את צרכי האתר, מטרות האתר וקהלי היעד אליהם הוא מכוון. בשנים האחרונות, מושם דגש מקצועי נרחב על היבטי עיצוב האתרים השונים וזאת לנוכח חשיבותו של עיצוב ונראות האתר.

עיצוב ונראות האתר- מדוע הם חשובים כל כך?

על פי מחקרים שונים הנערכים בתחום הרגלי הגלישה של כולנו, עולה כי גולש/ת ממוצע מקדיש בין 3 ל-7 שניות בלבד למטרות התרשמות כללית מהאתר בו הוא גולש. לאחר פרק זמן זה, הגולש/ת מקבל החלטה האם להמשיך בפעולות גלישה באתר או לנטוש את האתר לעבור לאתר אחר. החלטה זו מתקבלת על ידי כל גולש וגולשת באופן אוטומאטי, כאשר בין יתר הפרמטרים לגיבוש ההחלטה בולט נושא עיצוב ונראות האתר בעיני הגולש. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה להתאמת עיצוב האתר לקהלי המטרה אליהם אתם מכוונים.

מספר מילים על חווית הגלישה באתר

חברות אינטרנט המתמחות בהליכי בנייה ועיצוב אתרים, הבינו בשנים האחרונות את הצורך המוחלט בהעצמת חוויית הגלישה ולכן הן פועלות לעיצוב אתרים בהתאם לעקרונות ה-UE (USER EXPERIENCE) וה-UI (USER INTERFACE) . עקרונות אלו נועדו לשים דגש על חווית הגלישה וממשק הגלישה העומדים לרשות הגולש/ת המבקר באתר. תכנון מוקדם של עיצוב ונראות האתר הנעשה במקביל למאפיינים כגון: מטרת האתר וקהלי המטרה העיקריים של האתר, הינו הליך המיועד לסייע לאנשי העיצוב האמונים על מלאכת עיצוב האתר לתכנן באופן פונקציונאלי יותר את ממשק המשתמש ואת חוויית הגלישה באתר.

עיצוב אתרים למטרות מיתוג האתר כמוביל בתחומו

עיצוב מוקפד של אתר האינטרנט יכול לסייע רבות להליכי מיתוג בעלי האתר כמובילים בתחומם. כיום, בעידן "החיפוש" במנועי החיפוש השונים, כל גולש ממוצע נחשף לשלושה עד חמישה אתרים העוסקים בתחום חיפוש הרלוונטי בעבורו. הביקור היזום של הגולש/ת הממוצע באתרי אינטרנט שונים העוסקים באותו תחום, מחדד אצלו את האופן בו הוא מתייחס לעיצובי האתרים השונים אליהם הוא נחשף. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לתכנון נראות האתר ועיצובו בהתאם לאתרי המתחרים הישירים והעקיפים שלכם ברשת. התייחסות לאתרי המתחרים תסייע לכם לעצב אתר מרשים ומקצועי ובמקרים מסוימים למתג את עצמכם כמובילים בתחום עיסוקכם.

עיצוב אתרים רספונסיבי

כיום, כ-50% מתנועת הגולשים לאתרכם מתרחשת באמצעות מכשירי הטלפונים החכמים והדבר מחייב אתכם לבצע התאמה מלאה בין נראות ועיצוב האתר לגודל המסכים השונים של הטלפונים החכמים. התאמה רספונסיבית של אתרי האינטרנט השונים לגלישה דרך הסמאטרפון הינה פעולה המיושמת כיום על ידי בעלי אתרים רבים המעוניינים שאתריהם יוצגו בצורה המיטבית ביותר בכל אמצעי גלישה קיים. מצד אחד, העיצוב הרספונסיבי חייב להתכתב עם "שפת העיצוב" של האתר הקיים (החדש או המשודרג) ומצד שני הוא חייב להיות מותאם לאמצעי הגלישה השונים בהם נעשה שימוש הולך וגובר, לרבות, מחשבי לוח (טאבלטים) ומכשירי טלפונים חכמים (סמארטפונים).

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עשוי לעניין אותך:

דילוג לתוכן